Zwycięstwo na Cyprze

W ostatnią niedzielę Tomek Klisz, kojarzony dobrze przez miłośników biegów górskich, wystartował w maratonie organizowanym w Limassol na Cyprze. Był to trzeci start Polaka w biegu ulicznym na tym dystansie.

„Przez całą zimę przygotowywałem się właśnie do tego startu i celowałem w wynik 2 godzin i 34 minut. Już na miejscu, ze względu na temperaturę sięgającą 30 stopni Celsjusza musiałem nieco zmienić te założenia i zwolnić.” – relacjonuje zawodnik z Bielska-Białej, który do 27 kilometra biegł samotnie na trzeciej pozycji. Koło 30 kilometra udało mu się jednak wyprzedzić prowadzącą dwójkę, po czym już tylko jeden z rywali starał się utrzymać narzucone przez niego, wysokie tempo.

„Czułem się dobrze i postanowiłem nie odpuszczać aż do samej mety. Plan był ambitny, a od przeciwnika udało mi się oderwać dopiero przy szóstym ataku. Od 35 kilometra biegłem już jednak sam.” – mówi wspierany przez The North Face zawodnik, który przekroczył metę jako pierwszy z czasem 2 godzin 41 minut i 49 sekund. Jak przyznał po zawodach, zwycięstwem sprawił sobie jeden z najlepszych prezentów urodzinowych, jakie może wymarzyć sobie każdy biegacz.
zdjęcie źr. www.sigmalive.com

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *